DOMBAYCI
 • II. Uluslararası Felsefe, Eğitim, Sanat ve Bilim Tarihi Sempozyumu ve Sergisi

  II. Uluslararası Felsefe, Eğitim, Sanat ve Bilim Tarihi Sempozyumu ve Sergisi

  Geçen yıl Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Felsefe ve Bilim Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 12-14 Kasım 2015 tarihlerinde Muğla’da gerçekleştirilen Felsefe, Eğitim ve Bilim Tarihi başlıklı sempozyumun ikincisini bu yıl uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek. 

   

  Değerli Bilim İnsanları

  Geçen yıl Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Felsefe ve Bilim Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 12-14 Kasım 2015 tarihlerinde Muğla’da gerçekleştirilen Felsefe, Eğitim ve Bilim Tarihi başlıklı sempozyumun ikincisini bu yıl uluslararası düzeyde gerçekleştireceğiz. 

  Konuları arasına sanatın da katıldığı ve yine Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Felsefe ve Bilim Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenecek olan II. Uluslararası Felsefe, Eğitim, Sanat ve Bilim Tarihi başlıklı Sempozyum 19-22 Ekim 2016 tarihlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Sempozyuma bildiri ile ya da dinleyici olarak katılabilirsiniz.Bildiri özeti göndermek isteyen katılımcılar ayrıntılı bilgiye “bildiri özeti gönder” linkinden ulaşabilirler. Gönderilen bildiri özetlerihakem değerlendirme sürecini takiben kabul edilen bildiriler websitesi üzerinden duyurulacaktır. Bildirilerinin tam metin olarak basılmasını isteyen katılımcıların çalışmaları elektronik kitap olarak basılacak ve sempozyum sırasında verilecektir. 

  Bildirilerinin makale olarak yayınlanmasını isteyen katılımcıların çalışmaları ise,  hakem sürecinden geçtikten sonra Filosofija Sociologija (SSCI), Anthropologist (SSCI), Educational Process: International Journal (EDUPIJ), Creativity Studies, Eğitim Bilimleri Araştırmaları Dergisi (EBAD-JESR), Uluslararası İnsan Bilimleri Dergisi, International Journal on Lifelong Education and Leadership (IJLEL), Journal of Social Sciences ve MSKÜ Eğitim Fakültesi Dergilerinde yayınlanabilecektir.

  Sempozyuma bildiri ile katılmak isteyen araştırmacılar, disiplinler arası çalışma yapmak zorunda değildir. Araştırmacılar, sadece kendi alanlarıyla ilgili kuramsal ya da uygulamalı araştırmalar yaparak da sempozyuma katılabilirler. Bildiriler Türkçe ve İngilizce olarak sunulabilir.

  Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar sempozyum süresince sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır. Sempozyuma resim göndermek isteyen katılımcılar ayrıntılı bilgiye “resim gönder” linkinden ulaşabilirler.

  Konuya ilgi duyan tüm akademisyenleri, araştırmacıları, öğretmenleri ve öğrencileri sempozyuma davet ediyoruz.

  Hifa Yıldız

  Lorem ipsum dolor sit amet...

  Login to post comments
© Copyright 2017 - Doç. Dr. Mehmet Ali Dombayci Kişisel Blogu by furkanpur